25 luty 2017

Comiesięczna konserwacja ok.30 agregatów prądotwórczych - dlaczego to tak ważne?

Konserwacja co miesiąc - uruchomienie na biegu jałowym, sprawdzenie płynów eksploatacyjnych, połączeń elektrycznych, stanu paliwa i filtrów. Wydawałoby się, że to zbyt często. Co jednak jeśli od ich sprawności zależy bezpieczeństwo dużej grupy ludzi, a uruchamiane są tylko w sytuacjach kryzysowych?

Więcej >>
06 luty 2017

Aplikacja do generowania raportów

Generowanie raportu z testu przeprowadzonego obciążnicą jeszcze nigdy nie było tak proste! Zgraj charakterystyki napięciowo-prądowe i w 3 krokach wygeneruj profesjonalny raport z testów w 2 wersjach: pełnej z wszystkimi danymi (dostosowane do potrzeb serwisu) i skompresowanej, zawierającej wykresy i najważniejsze dane liczbowe (przystosowane do potrzeb Inwestora). Aplikacja, w pełnej (ogólnej) wersji dostępna za darmo. 

Więcej >>
26 styczeń 2017

Serwis agregatów prądotwórczych - po co to...?

Czym są agregaty prądotwórcze? Pisaliśmy tu. Warto jednak podkreślić, że składają się z silnika, prądnicy, kilku-kilkunastu filtrów, płynów eksploatacyjnych... często mają system sterowania, dodatkową grzałkę konwekcyjną i wiele innych ważnych elementów. Podstawowe zadanie: zapewnić zasilanie na odpowiednim poziomie jakości i w odpowiedniej ilości. W przypadku awarii systemu zasilania albo dla codziennej pracy niektórych maszyn. 

 

Więcej >>
07 styczeń 2017

Lider Przedsiębiorczości Roku 2016 po 2,5 roku działania marki! - czy to możliwe?

1 grudnia 2016 roku Prototypownia została Liderem Przedsiębiorczości Roku 2016. W przeddzień swoich urodzin nr 2,5. Jak to możliwe po tak krótkim czasie działania bez zewnętrznego kapitału? Dlaczego nam się udało?

Więcej >>
2016
16 listopad 2016

Systemy zasilania nowej generacji - z czym to się je?

Systemy zasilania nowej generacji realizują kilka podstawowych założeń: ma być ekologicznie, ekonomicznie i innowacyjnie. Systemy zasilania nowej generacji realizowane przez Prototypownię spełniają wszystkie te 3 założenia już na etapie inwestycji. Łącznie z kwestią ekonomiczną. O nawet 50%. 

Więcej >>
07 listopad 2016

Jak uruchomić Jenbachera? - czyli o projekcie, którego podjęliśmy się tylko my

PROtotypownia realizuje wiele projektów, których nie podejmują się firmy z branży. Takie projekty są odrzucane z reguły, bo projekty nietypowe mogą nieść za sobą pewne komplikacje dla firm elektroenergetycznych specjalizujących się w produkcji seryjnej. 

Więcej >>
02 listopad 2016

Autokompensacja mocy obciążnicy

 

Funkcja autokompensacji mocy obciążnic elektrycznych ma znaczący wpływ na pełną precyzję testów w pełnym zakresie czasu. Artykuł wyjaśnia przyczyny spadków mocy w urządzeniach elektrycznych i wyjaśnia funkcję autokompensacji obciążnic.  

Więcej >>
14 październik 2016

Case Study: synchronizacja agregatów prądotwórczych - 2x 500kVA

Na czym polega synchronizacja agregatów prądotwórczych? O tym mogli Państwo przeczytać w poprzednim artykule. Teraz pora na zdanie realizacji z jednego z naszych ostatnich projektów związanych z synchronizacją agregatów prądotwórczych

 

Więcej >>
29 wrzesień 2016

Synchronizacja agregatów prądotwórczych

Z technicznego punktu widzenia jest to skomplikowane zagadnienie pozwalające na równoległą pracę agregatów prądotwórczych, które polega na zsynchronizowaniu w czasie takich parametrów jak prędkość obrotowa, częstotliwość, kierunek wirowania i przede wszystkim - na idealnym zgraniu czasowym sinusoid napięć.

Z punktu widzenia użytkownika i potencjalnego użytkownika synchronizacja agregatów - czyli połączenie kilku agregatów do dostarczania mocy dla 1 odbiornika - niesie za sobą konkretne wartości ekonomiczne i ekologiczne. 

Więcej >>
24 lipiec 2016

Obciążnica - co to właściwie jest?

Obciążnica (opornica, stacja obciążeń) - urządzenie umożliwiające precyzyjny pobór energii elektrycznej z agregatu prądotwórczego, systemu zasilania gwarantowanego albo po prostu systemu zasilania. Zastosowanie obciążnicy pozwala na przeprowadzenie testów agregatów prądotwórczych i wszystkich innych elementów systemów zasilania gwarantowanego takich jak: układy SZR, rozdzielnie elektryczne, transformatory mocy czy linie kablowe.

Więcej >>
11 lipiec 2016

ISO 50001 a rzeczywistość Twojej firmy... czyli jak doprowadzić system zasilania gwarantowanego do optimum wydajności i zredukować koszty

Wprowadziliśmy normę ISO 50001 - System Zarządzania Energią. Wykorzystamy ją w naszej hali produkcyjnej i na pewno na tym skorzystamy. Norma ta ma zastosowanie do zarządzania energią różnego rodzaju, w większości przedsiębiorstw warto jednak na początku skupić się na energii elektrycznej, której sposób zużycia często pozwala na wprowadzenie oszczędności.

Więcej >>
04 lipiec 2016

Agregat z falownikiem - wykonanie specjalne dla rolnictwa

Powszechnie wiadomo, że agregaty prądotwórcze zasilają różne urządzenia. Ale czy przy zminimalizowaniu kosztów i strat mogą jednocześnie nimi sterować?
Przeczytaj studium przypadku opisujące niedawne wykonanie agregatu prądotwórczego sterującego pompą wody.

Więcej >>
26 czerwiec 2016

Jak wygrać Wiktorię? ...czyli o Znaku Jakości Przedsiębiorców

Mamy początek lata, zaczął się więc czas wzmożonej aktywności Warszawskiej Izby Przedsiębiorców promującej kolejną edycję konkursu Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców. Ten fakt i Wasze pytania zainspirowały nas do opisania jak i za co dostaliśmy tą nagrodę.

  

Więcej >>
24 czerwiec 2016

Prototypownia - Przedsiębiorca z klimatem 2016 (video)

Prototypownia miała przyjemność wziąć udział w konferencji Przedsiębiorca z Klimatem. Zapraszam do obejrzenia krótkiego, amatorskiego filmiku z naszego wystąpienia i zapoznania się z ekologicznymi aspektami systemów zasilania :) 

Więcej >>
14 marzec 2016

Testy systemów zasilania i klimatyzacji precyzyjnej dla Data Center i serwerowni

Centra danych są kluczowymi obiektami pozwalającymi na zachowanie ciągłości procesów biznesowych niejednej firmy. Dla samych obiektów Data Center kluczowe jest natomiast zachowanie niezawodnego, bezprzerwowego zasilania w energię elektryczną oraz odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu serwerowni.

Więcej >>
13 marzec 2016

2 agregaty i 4 sieci - case study

Jedna z pierwszych realizacji Prototypowni: dedykowany system zasilania gwarantowanego obejmujący 2 redundantne agregaty prądotwórcze i 4 niezależne przyłącza do sieci elektrycznej. W projekcie systemu zasilania uwzględniono specjalne potrzeby gospodarstwa rolnego. System zasilania zaprojektowany i serwisowany przez Prototypownię zapewnia bezpieczeństwo ok. 400 tys. kurczaków w każdym momencie. 

Więcej >>
11 marzec 2016

Układy Samoczynnego Załączania Rezerwy i ich znaczenie systemach zasilania gwarantowanego

Niezawodność zasilania stanowi jeden z czynników zapewniających pożądany poziom jakości energii elektrycznej w układach zasilania odbiorców. Projektowanie elektroenergetycznego systemu zasilania, zwłaszcza w przypadku zasilania odbiorców przemysłowych czy zajmujących się hodowlą zwierząt, jest kompromisem pomiędzy niezawodnością zasilania i jakością dostarczanej energii a nakładami na inwestycje i kosztami eksploatacji. Istnieje tu zawsze wybór pomiędzy dążeniem do niezawodności systemu bliskiej idealnej, a rozwiązaniem wiążącym się ze znacząco mniejszymi kosztami, jednak zawsze niezbędnym elementem systemu jest układ SZR.

Więcej >>

 

 

Inspiratornia

Inspirują nas nowe wyzwania
i projekty specjalnie dopasowane
do potrzeb naszych Klientów.
Działamy tak, żeby w krótkim czasie
wyjść na przeciw oczekiwaniom
i stworzyć rozwiązanie
szyte na miarę.

Dane Rejestrowe

Prototypownia Błażej Flaszyński
NIP 556 246 88 57                     
REGON 341575920

ul. Kasztanowa 6A/1 lok.22
64-542 Młodasko 

prototypownia@prototypownia.com.pl

Kontakt

http://www.prototypownia.com.pl/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sprawy pilne technicze: +48 605 955 129

   +48 665 482 409
   +48 61 307 17 79
   +48 61 666 07 38

AWARIA?

Zadzwoń.
Rozwiązanie Twojego problemu
znajdziemy najszybciej jak będzie
to możliwe.

Działamy na terenie całej Polski.

© 2016 prototypownia.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.