Testy systemów zasilania i klimatyzacji precyzyjnej dla Data Center i serwerowni

Centra danych są kluczowymi obiektami pozwalającymi na zachowanie ciągłości procesów biznesowych niejednej firmy. Dla samych obiektów Data Center kluczowe jest natomiast zachowanie niezawodnego, bezprzerwowego zasilania w energię elektryczną oraz odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu serwerowni.

 

W PROTOTYPOWNI jako jedni z nielicznych w Polsce produkujemy obciążnice rezystancyjno-reaktancyjne. Linia obciążnic LB-R została zaprojektowana na specjalne potrzeby centrów danych, a urządzenia z tej serii są w stanie zasymulować pracę serwerów zarówno w kwestii poboru mocy jak i wytwarzania energii cieplnej.

Testy z wykorzystaniem obciążnic pozwalają na weryfikację poprawności wykonania instalacji na wczesnym etapie i umożliwiają sprawdzenie wszystkich elementów krytycznych dla zachowania ciągłości zasilania takich jak: wydajność zasilaczy UPS, okablowanie wraz z końcówkami i gniazdami (poprawność połączeń i dobór elementów), panele dystrybucyjne i listwy zasilające w szafach serwerowych, poprawne działanie wyłącznika głównego i zabezpieczeń, a także elementów systemu znajdujących się przed rozdzielnią: agregatów prądotwórczych (we wszystkich możliwych systemach) oraz transformatora.

Dzięki testom z użyciem obciążnic możemy wykryć wszystkie te punkty awarii, które nie są wykrywane przez zrealizowanie pomiarów i sprawdzić rzeczywiste parametry elementów systemów zasilania i klimatyzacji w Data Center. W przeciwieństwie do serwerów wykorzystujących zazwyczaj do 50% dostępnej mocy, przy wykorzystaniu obciążnic możemy uzyskać pobór mocy w wysokości 100% (lub 110) mocy znamionowej dostępnej na obiekcie. Testy przeprowadzone w ten sposób umożliwiają zweryfikowanie zachowania się całego systemu w warunkach awarii (np. przy działaniu jedynie zapasowego generatora prądu), co pozwala na sprawdzenie czy odpowiednio zasilane są wszystkie krytyczne elementy takie jak agregaty wody lodowej.

Pierwsze testy przy użyciu obciążnic LB-R można wykonać już przed odebraniem instalacji co ma kluczowe znaczenie w kwestii kosztów napraw ewentualnych ujawnionych podczas testu wad i strat wizerunkowych, które spowodowałoby wykrycie ich dopiero po uruchomieniu środowiska produkcyjnego.

 

ZASTOSOWANIE:

1.     testy systemu zasilania gwarantowanego za rozdzielnią: okablowania, paneli dystrybucji napięć, gniazd i końcówek

2.     testy rozdzielni, w tym wyłącznika głównego i zabezpieczeń

3.     weryfikacja parametrów zasilaczy UPS

4.     testy elementów przed rozdzielnią: generatorów prądu niezależnie od typu systemu, transformatora mocy i przyłączy

5.     testy układu chłodzenia w warunkach zasymulowania 100% obłożenia serwerowni, kontrolowanego zaniku zasilania z sieci i in.

 

MOŻLIWOŚCI:

1.     sprawdzenie wykonania instalacji przed odbiorem inwestycji i przed zamontowaniem kosztownego sprzętu IT

2.     wykrycie punktów awarii zanim spowodują większe straty

3.     budowa pozytywnego, pewnego wizerunku i mniej zmartwień - system został już sprawdzony i nie będzie testowany przy pierwszym piku czy braku zasilania z sieci

4.     Obciążnice LB-R PROTOTYPOWNI spełniają wymagania The Uptime Institute i mogą być używane do przeprowadzania testów certyfikacyjnych w komorach serwerowych

5.     koszty testu są znacznie niższe niż koszty związane z naprawą awarii nawet w małych serwerowniach

 

Podczas testu z użyciem wszystkich obciążnic oferujemy pełne, szczegółowe badania czterokwadrantowym analizatorem jakości zasilania i zaawansowaną kamerą termowizyjną.

Inspirathory

They inspire us new challenges
and projects specifically tailored
to the needs of our customers.
We work so that in a short time
to meet expectations
and to create a solution
tailor-made.

Register data

Prototypownia Błażej Flaszyński
NIP 556 246 88 57                     
REGON 341575920

ul. Kasztanowa 6A/1 lok.22
64-542 Młodasko, Poland

Contact

Urgent technical matters: +48 605 955 129
http://www.prototypownia.com.pl/
E-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   +48 
   +48 61 307 17 79
   +48 61 666 07 38

 

Damage

Call us.
Solution of your problem
we find it as soon as
possible.


We operate throughout the Polish.