Inspirują nas nowe wyzwania i projekty specjalnie dopasowane do potrzeb naszych Klientów. Działamy tak, żeby w krótkim czasie wyjść na przeciw oczekiwaniom i stworzyć rozwiązanie szyte na miarę.
                                                                                    Wszystko czego potrzebujesz, by stworzyć niezawodny system zasilania. 
...
2017
25 czerwiec 2017

Automatyczna klasyfikacja agregatów prądotwórczych - G1, G2, G3 i G4.

Norma PN-ISO 8528: Zespoły prądotwórcze prądu przemiennego napędzane silnikiem spalinowym tłokowym definiuje kryteria konstrukcyjne agregatów pod kątem silnika spalinowego, prądnicy prądu przemiennego oraz kategorie ich klasyfikacji pod kątem jakościowym i ekologicznym (wydajność zespołu). Klasy te mogą być w pełni sprawdzone przy użyciu obciążnicy rezystancyjnej lub rezystancyjno-reaktancyjnej (w przypadku konieczności rozszerzonych testów stosowanych przez niektórych producentów). 

Więcej >>
25 czerwiec 2017

Ewolucja sterowania maszynami przemysłowymi na przykładzie obciążnic (opornic) wykorzystywanych do testów m.in. agregatów prądotwórczych

Obecne wymagania dla wszelkich urządzeń elektrycznych oraz elektroenergetycznych stawiają nie tylko na pełną niezawodność, precyzję pracy i jakość wykonania ale też na możliwości integracji z systemami informatycznymi Inwestorów czy prostotę sterowania. Coraz więcej maszyn przemysłowych pozwala na większe możliwości niż "wciśnięcie przycisku on/off" i odczytywanie kodów błędów. A gdyby tak maszyna przemysłowa z marszu łączyła się z systemem IT Inwestora, pozwalała na sterowanie z pilota, laptopa lub smartphone'a, a jej wbudowany system przeliczał wszystkie znaczące czynniki? 

Więcej >>
25 luty 2017

Comiesięczna konserwacja ok.30 agregatów prądotwórczych - dlaczego to tak ważne?

Konserwacja co miesiąc - uruchomienie na biegu jałowym, sprawdzenie płynów eksploatacyjnych, połączeń elektrycznych, stanu paliwa i filtrów. Wydawałoby się, że to zbyt często. Co jednak jeśli od ich sprawności zależy bezpieczeństwo dużej grupy ludzi, a uruchamiane są tylko w sytuacjach kryzysowych?

Więcej >>
06 luty 2017

Aplikacja do generowania raportów

Generowanie raportu z testu przeprowadzonego obciążnicą jeszcze nigdy nie było tak proste! Zgraj charakterystyki napięciowo-prądowe i w 3 krokach wygeneruj profesjonalny raport z testów w 2 wersjach: pełnej z wszystkimi danymi (dostosowane do potrzeb serwisu) i skompresowanej, zawierającej wykresy i najważniejsze dane liczbowe (przystosowane do potrzeb Inwestora). Aplikacja, w pełnej (ogólnej) wersji dostępna za darmo. 

Więcej >>
26 styczeń 2017

Serwis agregatów prądotwórczych - po co to...?

Czym są agregaty prądotwórcze? Pisaliśmy tu. Warto jednak podkreślić, że składają się z silnika, prądnicy, kilku-kilkunastu filtrów, płynów eksploatacyjnych... często mają system sterowania, dodatkową grzałkę konwekcyjną i wiele innych ważnych elementów. Podstawowe zadanie: zapewnić zasilanie na odpowiednim poziomie jakości i w odpowiedniej ilości. W przypadku awarii systemu zasilania albo dla codziennej pracy niektórych maszyn. 

 

Więcej >>
07 styczeń 2017

Lider Przedsiębiorczości Roku 2016 po 2,5 roku działania marki! - czy to możliwe?

1 grudnia 2016 roku Prototypownia została Liderem Przedsiębiorczości Roku 2016. W przeddzień swoich urodzin nr 2,5. Jak to możliwe po tak krótkim czasie działania bez zewnętrznego kapitału? Dlaczego nam się udało?

Więcej >>
2016
16 listopad 2016

Systemy zasilania nowej generacji - z czym to się je?

Systemy zasilania nowej generacji realizują kilka podstawowych założeń: ma być ekologicznie, ekonomicznie i innowacyjnie. Systemy zasilania nowej generacji realizowane przez Prototypownię spełniają wszystkie te 3 założenia już na etapie inwestycji. Łącznie z kwestią ekonomiczną. O nawet 50%. 

Więcej >>
07 listopad 2016

Jak uruchomić Jenbachera? - czyli o projekcie, którego podjęliśmy się tylko my

PROtotypownia realizuje wiele projektów, których nie podejmują się firmy z branży. Takie projekty są odrzucane z reguły, bo projekty nietypowe mogą nieść za sobą pewne komplikacje dla firm elektroenergetycznych specjalizujących się w produkcji seryjnej. 

Więcej >>
02 listopad 2016

Autokompensacja mocy obciążnicy

 

Funkcja autokompensacji mocy obciążnic elektrycznych ma znaczący wpływ na pełną precyzję testów w pełnym zakresie czasu. Artykuł wyjaśnia przyczyny spadków mocy w urządzeniach elektrycznych i wyjaśnia funkcję autokompensacji obciążnic.  

Więcej >>
14 październik 2016

Case Study: synchronizacja agregatów prądotwórczych - 2x 500kVA

Na czym polega synchronizacja agregatów prądotwórczych? O tym mogli Państwo przeczytać w poprzednim artykule. Teraz pora na zdanie realizacji z jednego z naszych ostatnich projektów związanych z synchronizacją agregatów prądotwórczych

 

Więcej >>
29 wrzesień 2016

Synchronizacja agregatów prądotwórczych

Z technicznego punktu widzenia jest to skomplikowane zagadnienie pozwalające na równoległą pracę agregatów prądotwórczych, które polega na zsynchronizowaniu w czasie takich parametrów jak prędkość obrotowa, częstotliwość, kierunek wirowania i przede wszystkim - na idealnym zgraniu czasowym sinusoid napięć.

Z punktu widzenia użytkownika i potencjalnego użytkownika synchronizacja agregatów - czyli połączenie kilku agregatów do dostarczania mocy dla 1 odbiornika - niesie za sobą konkretne wartości ekonomiczne i ekologiczne. 

Więcej >>
24 lipiec 2016

Obciążnica - co to właściwie jest?

Obciążnica (opornica, stacja obciążeń) - urządzenie umożliwiające precyzyjny pobór energii elektrycznej z agregatu prądotwórczego, systemu zasilania gwarantowanego albo po prostu systemu zasilania. Zastosowanie obciążnicy pozwala na przeprowadzenie testów agregatów prądotwórczych i wszystkich innych elementów systemów zasilania gwarantowanego takich jak: układy SZR, rozdzielnie elektryczne, transformatory mocy czy linie kablowe.

Więcej >>
11 lipiec 2016

ISO 50001 a rzeczywistość Twojej firmy... czyli jak doprowadzić system zasilania gwarantowanego do optimum wydajności i zredukować koszty

Wprowadziliśmy normę ISO 50001 - System Zarządzania Energią. Wykorzystamy ją w naszej hali produkcyjnej i na pewno na tym skorzystamy. Norma ta ma zastosowanie do zarządzania energią różnego rodzaju, w większości przedsiębiorstw warto jednak na początku skupić się na energii elektrycznej, której sposób zużycia często pozwala na wprowadzenie oszczędności.

Więcej >>
04 lipiec 2016

Agregat z falownikiem - wykonanie specjalne dla rolnictwa

Powszechnie wiadomo, że agregaty prądotwórcze zasilają różne urządzenia. Ale czy przy zminimalizowaniu kosztów i strat mogą jednocześnie nimi sterować?
Przeczytaj studium przypadku opisujące niedawne wykonanie agregatu prądotwórczego sterującego pompą wody.

Więcej >>
26 czerwiec 2016

Jak wygrać Wiktorię? ...czyli o Znaku Jakości Przedsiębiorców

Mamy początek lata, zaczął się więc czas wzmożonej aktywności Warszawskiej Izby Przedsiębiorców promującej kolejną edycję konkursu Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców. Ten fakt i Wasze pytania zainspirowały nas do opisania jak i za co dostaliśmy tą nagrodę.

  

Więcej >>
24 czerwiec 2016

Prototypownia - Przedsiębiorca z klimatem 2016 (video)

Prototypownia miała przyjemność wziąć udział w konferencji Przedsiębiorca z Klimatem. Zapraszam do obejrzenia krótkiego, amatorskiego filmiku z naszego wystąpienia i zapoznania się z ekologicznymi aspektami systemów zasilania :) 

Więcej >>
14 marzec 2016

Testy systemów zasilania i klimatyzacji precyzyjnej dla Data Center i serwerowni

Centra danych są kluczowymi obiektami pozwalającymi na zachowanie ciągłości procesów biznesowych niejednej firmy. Dla samych obiektów Data Center kluczowe jest natomiast zachowanie niezawodnego, bezprzerwowego zasilania w energię elektryczną oraz odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu serwerowni.

Więcej >>
13 marzec 2016

2 agregaty i 4 sieci - case study

Jedna z pierwszych realizacji Prototypowni: dedykowany system zasilania gwarantowanego obejmujący 2 redundantne agregaty prądotwórcze i 4 niezależne przyłącza do sieci elektrycznej. W projekcie systemu zasilania uwzględniono specjalne potrzeby gospodarstwa rolnego. System zasilania zaprojektowany i serwisowany przez Prototypownię zapewnia bezpieczeństwo ok. 400 tys. kurczaków w każdym momencie. 

Więcej >>
11 marzec 2016

Układy Samoczynnego Załączania Rezerwy i ich znaczenie systemach zasilania gwarantowanego

Niezawodność zasilania stanowi jeden z czynników zapewniających pożądany poziom jakości energii elektrycznej w układach zasilania odbiorców. Projektowanie elektroenergetycznego systemu zasilania, zwłaszcza w przypadku zasilania odbiorców przemysłowych czy zajmujących się hodowlą zwierząt, jest kompromisem pomiędzy niezawodnością zasilania i jakością dostarczanej energii a nakładami na inwestycje i kosztami eksploatacji. Istnieje tu zawsze wybór pomiędzy dążeniem do niezawodności systemu bliskiej idealnej, a rozwiązaniem wiążącym się ze znacząco mniejszymi kosztami, jednak zawsze niezbędnym elementem systemu jest układ SZR.

Więcej >>

 

 

Inspiratornia

Inspirują nas nowe wyzwania
i projekty specjalnie dopasowane
do potrzeb naszych Klientów.
Działamy tak, żeby w krótkim czasie
wyjść na przeciw oczekiwaniom
i stworzyć rozwiązanie
szyte na miarę.

Dane Rejestrowe

Prototypownia Błażej Flaszyński
NIP 556 246 88 57                     
REGON 341575920

ul. Kasztanowa 6A/1 lok.22
64-542 Młodasko 

prototypownia@prototypownia.com.pl

Kontakt

http://www.prototypownia.com.pl/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sprawy pilne technicze: +48 605 955 129

   +48 
   +48 61 307 17 79
   +48 61 666 07 38

AWARIA?

Zadzwoń.
Rozwiązanie Twojego problemu
znajdziemy najszybciej jak będzie
to możliwe.

Działamy na terenie całej Polski.