Comiesięczna konserwacja ok.30 agregatów prądotwórczych - dlaczego to tak ważne?

Konserwacja co miesiąc - uruchomienie na biegu jałowym, sprawdzenie płynów eksploatacyjnych, połączeń elektrycznych, stanu paliwa i filtrów. Wydawałoby się, że to zbyt często. Co jednak jeśli od ich sprawności zależy bezpieczeństwo dużej grupy ludzi, a uruchamiane są tylko w sytuacjach kryzysowych?

Lokalizacja: północno-zachodnia PL. Właściciel: mimo, że nie należy to do informacji tajnych ani nawet poufnych - nie pytałam o zgodę, więc pozostawię to Waszym domysłom. 

Z początkiem 2017r. PROtotypownia zaczęła realizację umowy na comiesięczną konserwację, roczny serwis i pomiary ok. 30stu agregatów prądotwórczych. Przekrój producentów i roczników stanowi właściwie pełną oś: począwszy od Andorii z lat 70' po najnowsze generatory popularnych w PL producentów. W tym przypadku zrealizowanie pełnej dokumentacji jest niemal równie ważne jak profesjonalne wykonanie usługi. 

 

Dlaczego comiesięczna konserwacja zespołów prądotwórczych jest tak ważna w tym przypadku?

Te ok. 30 agregatów prądotwórczych zasila nie tylko pewne kluczowe dla bezpieczeństwa dużej grupy ludzi obiekty. Duża część stanowi zabezpieczenie w przypadku katastrofy naturalnej, poważnej awarii zawodowego zasilania czy konieczności zapewnienia źródła energii elektrycznej na terenie pozbawionym zasilania z sieci. Jak pisałam w artykule Serwis agregatów prądotwórczych - po co to? agregat prądotwórczy można porównać do samochodu na silniku Diesla, nieco tylko innym niż te stosowane w samochodach ciężarowych. 
Wyobraź sobie, że codziennie radzisz sobie bez samochodu, wystarcza Ci komunikacja miejsca. Mimo to w Twoim garażu stoi samochód - będzie przecież konieczny w przypadku jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. Samochód ma pełen bak i nowy olej, co roku robisz niezbędny przegląd. Nawet olej wymieniasz. I nagle booom, w nocy zachorowało Twoje dziecko, potrzebujesz samochodu. 

Tylko, że samochód nie odpala. Styki zaśniedziały, a we wtryskach zebrały się zanieczyszczenia. Wszystko skrzypi, tak jak długo nieużywane i nieoliwione zawiasy w drzwiach. Co teraz?

Dlatego tak ważne jest regularne uruchamianie samochodu, używanie drzwi (nawet do nieużywanych pomieszczeń) i przede wszystkim: kontrolne uruchomienia agregatu prądotwórczego. 
O konieczności obciążania agregatu prądotwórczego pisaliśmy już niejednokrotnie (znacie powiedzenie "przepalić gary"? ). Tak, warto to robić. To jedyny sposób gwarantujący, że agregat uruchomi się wtedy kiedy będzie to konieczne.

 

Dlaczego ten projekt jest tak ważny?

To względnie duża liczba agregatów na niewielkim terenie, za które jesteśmy odpowiedzialni. Bez dodatkowych opłat rozwiązujemy problemy, które pojawiły się rok temu. Dla nas to często dodatkowe 5 minut pracy. Mamy wiedzę, która pozwala na pełne zidentyfikowanie i rozwiązanie problemu. i zależy nam na tym, żeby Inwestor po naszej realizacji pozostał z Systemami Zasilania Nowej Generacji, które są w stanie zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w różnych sytuacjach.

Inspiratornia

Inspirują nas nowe wyzwania
i projekty specjalnie dopasowane
do potrzeb naszych Klientów.
Działamy tak, żeby w krótkim czasie
wyjść na przeciw oczekiwaniom
i stworzyć rozwiązanie
szyte na miarę.

Dane Rejestrowe

Prototypownia Błażej Flaszyński
NIP 556 246 88 57                     
REGON 341575920

ul. Kasztanowa 6A/1 lok.22
64-542 Młodasko 

prototypownia@prototypownia.com.pl

Kontakt

http://www.prototypownia.com.pl/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sprawy pilne technicze: +48 605 955 129

   +48 
   +48 61 307 17 79
   +48 61 666 07 38

AWARIA?

Zadzwoń.
Rozwiązanie Twojego problemu
znajdziemy najszybciej jak będzie
to możliwe.

Działamy na terenie całej Polski.