Jak wygrać Wiktorię? ...czyli o Znaku Jakości Przedsiębiorców

Mamy początek lata, zaczął się więc czas wzmożonej aktywności Warszawskiej Izby Przedsiębiorców promującej kolejną edycję konkursu Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców. Ten fakt i Wasze pytania zainspirowały nas do opisania jak i za co dostaliśmy tą nagrodę.   

W lipcu 2015 wypełniliśmy wymaganą ankietę. niedługo potem otrzymaliśmy pismo o zakwalifikowaniu nas do drugiego etapu. Wszystko fajnie, tylko pracy dużo, a sam drugi etap też trochę jej wymagał. Jednym słowem mieliśmy kilka wątpliwości czy warto brać w tym udział, szczególnie jako niewielka jeszcze firma. Było warto.
Kilka dni przed terminem złożenia zeszytu konkursowego zadzwonił do mnie Pan Waldemar Piórek, prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. Jestem dość asertywną osobą, ale przekonał mnie, żebyśmy poszli dalej. Pan Waldemar osobiście zapoznał się z naszą stroną internetową i tak bardzo uwierzył, że mamy potencjał, że rozmawiał ze mną 40 min.  Chyba nasza napisana na kolanie ankieta naprawdę musiała zaskakiwać w zestawieniu z ankietami innych firm  ;) A było ich ok. 600. 

3 noce i dni przed zakończeniem terminu składania pełnych dokumentów do drugiego etapu zdecydowaliśmy się wziąć udział. Załatwiliśmy to, co w tym terminie niemożliwe. Stworzyliśmy mocno wpisującą się w tematykę koncepcję grafiki, po raz pierwszy policzyliśmy realny wzrost firmy - nawet nas pozytywnie zaskoczył ;) Opisaliśmy strategię rozwoju Prototypowni, wrzuciliśmy skróconą wersję analizy rynku i nakreśliliśmy podstawowe zagrożenia. Dodaliśmy do tego referencje, certyfikaty z naszych szkoleń i krótkie info o szansach, jakie już wykorzystaliśmy i o tych, które wykorzystać planujemy. Opisaliśmy działalność B+R jaką w miarę możliwości prowadzimy i wszystkie innowacyjne rozwiązania, które już zaproponowaliśmy lub projektujemy i zaproponujemy niedługo. 
Na etapie oceny zostały także sprawdzone: nasza wiarygodność finansowa i rzetelność. Zwrócono też uwagę na odpowiedzialność społeczną i działania lokalne. 

Odpowiadając na często padające pytanie Kapituła konkursu doceniła jakość, wiarygodność, rzetelność, znaczący rozwój i innowacyjność Prototypowni. I z racji tego, że byliśmy wtedy firmą istniejącą na rynku od zaledwie 15 miesięcy obdarzyła nas sporym kredytem zaufania. Myślę, że na przekór wszystkim wyzwaniom, dzisiaj byliby z nas dumni. 
Skład kapituły, która nas oceniała (wersja skrócona):

  • p. Waldemar Piórek, Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, zaangażowany m.in. w plebiscyt „Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców”, odznaczony m.in. medalem „Zasłużony dla m. st. Warszawy”
  • p. Barbara Jończyk, Prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, zaangażowana w takie przedsięwzięcia jak „Przedsiębiorstwo Fair Play” organizowane przez Naczelną Organizację Techniczną, czy konkurs „Laur Innowacyjności”.
  • p. Bożena Lubińsa – Kasprzyk, Prezes PARP, absolwentka prestiżowych studiów z zakresu integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim i doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • p. Elżbieta Teresa Mączyńska-Ziemacka, profesor zwyczajna nauk ekonomicznych, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i przewodniczącą Komitetu Gospodarczego Myśli Strategicznej, kierownik zakładu Badań nad Bankructwami Przedsiębiorstw w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej
  • p. Peter Grudniak, Prezes Zarządu Ergo Pro w Polsce, wyróżniony Superwiktorią jako Manager Roku Branży Ubezpieczeniowej
  • p. Leszek Mellibruda, dr. hab. psychologa biznesu, autor 80 publikacji naukowych i konsultant Europejskiego Forum Przedsiębiorczości
  • p. Mariusz Hildebrand, Prezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A. ,  były Członek Zarządu Stowarzyszenia programu CEMBA
  • p. Marek Kowalski, Przewodniczący Rady Zamówień Publicznych przy Konfederacji „Lewiatan” oraz Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Czystości

Lista firm nominowanych - czyli tych które przeszły pierwszy etap konkursu Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców 
dostępna tutaj http://nagrodawiktoria.pl/nominowani/nominowani-2015

Lista laureatów 2015:
http://nagrodawiktoria.pl/laureaci/2015

Tym wpisem chciałabym podziękować p. Waldemarowi Piórkowi, całej Kapitule Wiktorii 2015 i wszystkim tym osobom, które pomogły nam wcześniej i później. I za dobre rady otrzymane od ówczesnego ministra gospodarki podczas gali wręczania nagród.  Zostaliśmy najmłodszymi laureatami XVIII edycji konkursu Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców. Idziemy dalej ;) 

 

MF^2


 

Inspiratornia

Inspirują nas nowe wyzwania
i projekty specjalnie dopasowane
do potrzeb naszych Klientów.
Działamy tak, żeby w krótkim czasie
wyjść na przeciw oczekiwaniom
i stworzyć rozwiązanie
szyte na miarę.

Dane Rejestrowe

Prototypownia Błażej Flaszyński
NIP 556 246 88 57                     
REGON 341575920

ul. Kasztanowa 6A/1 lok.22
64-542 Młodasko 

prototypownia@prototypownia.com.pl

Kontakt

http://www.prototypownia.com.pl/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sprawy pilne technicze: +48 605 955 129

   +48 
   +48 61 307 17 79
   +48 61 666 07 38

AWARIA?

Zadzwoń.
Rozwiązanie Twojego problemu
znajdziemy najszybciej jak będzie
to możliwe.

Działamy na terenie całej Polski.