Osoby z doświadczeniem jak i osoby chcące rozpocząć swoją karierę z elektryką/ automatyką, zachęcamy do zapoznania się z ofertą pracy.
Tutaj znajdziesz informacje o nowościach w naszej ofercie, a także o naszych najnowszych przedsięwzięciach. Bądź na bieżąco!
Osoby z doświadczeniem jak i osoby chcące rozpocząć swoją karierę z elektryką/ automatyką, zachęcamy do zapoznania się z ofertą pracy.
Norma PN-ISO 8528: Zespoły prądotwórcze prądu przemiennego napędzane silnikiem spalinowym tłokowym definiuje kryteria konstrukcyjne agregatów pod kątem silnika spalinowego, prądnicy prądu przemiennego oraz kategorie ich klasyfikacji pod kątem jakościowym i ekologicznym (wydajność zespołu). Klasy te mogą być w pełni sprawdzone przy użyciu obciążnicy rezystancyjnej lub rezystancyjno-reaktancyjnej (w przypadku konieczności rozszerzonych testów stosowanych przez niektórych producentów).
Obecne wymagania dla wszelkich urządzeń elektrycznych oraz elektroenergetycznych stawiają nie tylko na pełną niezawodność, precyzję pracy i jakość wykonania ale też na możliwości integracji z systemami informatycznymi Inwestorów czy prostotę sterowania. Coraz więcej maszyn przemysłowych pozwala na większe możliwości niż "wciśnięcie przycisku on/off" i odczytywanie kodów błędów. A gdyby tak maszyna przemysłowa z marszu łączyła się z systemem IT Inwestora, pozwalała na sterowanie z pilota, laptopa lub smartphone'a, a jej wbudowany system przeliczał wszystkie znaczące czynniki?
Generowanie raportu z testu przeprowadzonego obciążnicą jeszcze nigdy nie było tak proste! Zgraj charakterystyki napięciowo-prądowe i w 3 krokach wygeneruj profesjonalny raport z testów w 2 wersjach: pełnej z wszystkimi danymi (dostosowane do potrzeb serwisu) i skompresowanej, zawierającej wykresy i najważniejsze dane liczbowe (przystosowane do potrzeb Inwestora). Aplikacja, w pełnej (ogólnej) wersji dostępna za darmo.
Czym są agregaty prądotwórcze? Pisaliśmy tu. Warto jednak podkreślić, że składają się z silnika, prądnicy, kilku-kilkunastu filtrów, płynów eksploatacyjnych... często mają system sterowania, dodatkową grzałkę konwekcyjną i wiele innych ważnych elementów. Podstawowe zadanie: zapewnić zasilanie na odpowiednim poziomie jakości i w odpowiedniej ilości. W przypadku awarii systemu zasilania albo dla codziennej pracy niektórych maszyn.
1 grudnia 2016 roku Prototypownia została Liderem Przedsiębiorczości Roku 2016. W przeddzień swoich urodzin nr 2,5. Jak to możliwe po tak krótkim czasie działania bez zewnętrznego kapitału? Dlaczego nam się udało?
Systemy zasilania nowej generacji realizują kilka podstawowych założeń: ma być ekologicznie, ekonomicznie i innowacyjnie. Systemy zasilania nowej generacji realizowane przez Prototypownię spełniają wszystkie te 3 założenia już na etapie inwestycji. Łącznie z kwestią ekonomiczną. O nawet 50%.
PROtotypownia realizuje wiele projektów, których nie podejmują się firmy z branży. Takie projekty są odrzucane z reguły, bo projekty nietypowe mogą nieść za sobą pewne komplikacje dla firm elektroenergetycznych specjalizujących się w produkcji seryjnej.
Funkcja autokompensacji mocy obciążnic elektrycznych ma znaczący wpływ na pełną precyzję testów w pełnym zakresie czasu. Artykuł wyjaśnia przyczyny spadków mocy w urządzeniach elektrycznych i wyjaśnia funkcję autokompensacji obciążnic.
Na czym polega synchronizacja agregatów prądotwórczych? O tym mogli Państwo przeczytać w poprzednim artykule. Teraz pora na zdanie realizacji z jednego z naszych ostatnich projektów związanych z synchronizacją agregatów prądotwórczych.
Jeśli masz pytania, kliknij przycisk i napisz do nas za pomocą prostego formularza kontaktowego. Odpowiemy tego samego dnia.